MLKS Kujawianka Strzelno - strona nieoficjalna

Które miejsce zajmie Kujawianka w sezonie 2012/2013?

Buttony

Serwis Kujawianki Strzelno Obozy pływackie 2010 Serwis Brzysko-Rolu Brzyskorzystewko Serwis Noteci Inowrocław   Serwis Hermesa Radłowo

Wywalczony punkt nad Wisłą

• autor: kujawianka, 2018-11-11 20:03

W meczu 14 kolejki o mistrzostwo V ligi Kujawianka zremisowała na wyjeździe z Wisłą Dobrzyń n/Wisłą 1:1 (0:0). Pierwsza połowa toczyła się pod wyraźne dyktando gospodarzy, którzy mogli schodzić na przerwę z 3-4 bramkową przewagą. Bezbramkowy remis w tej części spotkania nasza drużyna może zawdzięczać Damianowi Szwandke, który świetnymi interwencjami ratował nas przed utratą bramki. Wstrząs w szatni podziałał na Kujawiankę i już 3 minuty po wznowieniu drugiej odsłony mogliśmy wyjść na prowadzenie, lecz strzał Tomasza Warzechy trafił jedynie w boczną siatkę. Co nie udało się popularnemu Makowcowi, udało się w 52 minucie Marcinowi Grabarkowi, który strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gospodarzy. Niestety po upływie kilku minut gospodarze ponownie zaczęli przeważać na boisku stwarzając groźne sytuacje pod naszą bramką co w końcu przyniosło im upragnionego gola po stałym fragmencie. Końcówka spotkania obfitowała w sytuacje z obu stron, jednak żadnej z drużyn mimo dogodnych sytuacji nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Wisła Dobrzyń n/Wisłą - Kujawianka 1:1 (0:0)

Bramki:
0:1 - 52 minuta - Marcin Grabarek
1:1 - 67 minuta - Patryk Olewiński (rzut wolny)

Skład: Szwandke - Niewiadomski, Łęga, D. Szemrowicz (26' Sobczak), Łukomski - Sokołowski, Szwarckopf (kpt), Grabarek - Kasztelan, Warzecha, Chojnacki

Statystyki:
Strzały: 15 - 8
Strzały celne: 7 - 3
Spalone: 2 - 0
Rzuty rożne: 7 - 0
Faule: 13 - 14
Żółte kartki: 1 - 6

Mecze naszych drużyn

• autor: kujawianka, 2018-11-09 16:18

V liga - niedziela, godz. 13:00
Wisła Dobrzyń n/Wisłą - Kujawianka
Sędziują: Karol Rolewicz (Grudziądz), Tomasz Reszke (Nowe), Paweł Pastewski (Grudziądz)

Okręgowa liga trampkarzy - niedziela, godz. 11:00
Kujawianka - Noteć Łabiszyn

Wyniki drużyn młodzieżowych

• autor: kujawianka, 2018-11-09 16:15

Okręgowa liga trampkarzy:
Noteć Inowrocław - Kujawiaka 3:0 - walkower, nasza drużyna z powodu braków kadrowych nie stawiła się na zawody

Okręgowa liga młodzików:
Noteć Inowrocław - Kujawiaka 0:4 (0:2)
Bramki: Mateusz Podolski, Sebastian Kuchnicki, Szymon Konieczny, Cezary Marzec

Zła passa w końcu przerwana!

• autor: kujawianka, 2018-11-04 16:07

Kujawianka pokonała na własnym boisku Zdrój Ciechocinek 2:1 (1:0) w meczu 13 kolejki o mistrzostwo V ligi. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy posiadali lekką przewagę i dwukrotnie zagrozili naszej bramce. Z minuty na minutę nasza drużyna zaczęła przejmować kontrolę nad wydarzeniami na boisku i gol wydawał się być kwestią czasu. Tak też się stało w 25 minucie kiedy to Krystian Piechocki zanotował trafienie głową, lecz sędzia ku zdziwieniu wszystkich dopatrzył się faulu naszego zawodnika i nie uznał bramki. 9 minut później wszystko odbyło się już jednak zgodnie z przepisami i popularny Zocha strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. W drugich 45 minutach Kujawianka zagrała nieco cofnięta co stworzyło przewagę dla gości. Ich strzały, głównie oddawane zza pola karnego mijały światło bramki i nie stwarzały większego zagrożenia. W 67 minucie Tomasz Warzecha mógł podwyższyć wynik spotkania, jednak jego uderzenie głową minimalnie minęło słupek bramki Zdroju. Niestety w 85 minucie przyjezdni doprowadzili do wyrównania za sprawą Kacpra Żuchowskiego, który świetnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Damiana Szwandke. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów Kujawianka w doliczonym czasie przeprowadziła ostatnią szarżę na bramkę gości, która zakończyła się faulem w polu karnym na Krystianie Piechockim. Do piłki ustawionej na 11-stym metrze podszedł Tomasz Warzecha i pewnym strzałem zapewnił Kujawiance upragnione zwycięstwo.

KUJAWIANKA - ZDRÓJ CIECHOCINEK 2:1 (1:0)

Bramki:
1:0 - 34 minuta - Krystian Piechocki
1:1 - 85 minuta - Kacper Żuchowski (rzut wolny)
2:1 - 90+2 - Tomasz Warzecha (rzut karny)

Skład: Szwandke - Niewiadomski, Łęga, D. Szemrowicz, Łukomski - Chojnacki (74' Grabarek), Kasztelan, Szwarckopf (kpt) - Skonieczny, Warzecha, Piechocki

Statystyki:
Strzały: 8 - 7
Strzały celne: 4 - 1
Spalone: 4 - 2
Rzuty rożne: 4 - 1
Faule: 16 - 13